2. Nowa Awangarda

Awangarda kolejny raz zagościła do katowickiej Galerii Szyb Wilson.

9 marca 2018 r. odbył się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. A postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki.

Do udziału w konkursie został zaproszony artysta współpracujący z naszą galerią – Zbigniew Bury oraz artyści z całej Polski.

„Chęć udziału w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda zgłosiło 630 artystów, z czego ostatecznie do konkursu zakwalifikowano ponad 200 artystów. Jury w składzie Marek Kamieński, Irma Kozina, Johann Bros, Monika Paca – Bros, Agnieszka Nowak oraz Rada Programowa Galerii Szyb Wislon wyłoniło zwycięzców konkursu.

Na wystawie prac pokonkursowych, która będzie dostępna w Galerii Szyb Wilson do 20 maja, pokazywane są prace wszystkich artystów zakwalifikowanych do konkursu: profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych, w różnym wieku, z różnym dorobkiem artystycznym. W związku z tym, że zgłaszane prace mogły być wykonane w dowolnym medium i technice, na wystawie prezentowane jest nie tylko malarstwo, ale również rzeźba, tkanina, fotografia, grafika, videoarty, instalacje, collage i performers.

Organizatorami II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda są Fundacja Eko-Art Silesia i Galeria Szyb Wilson. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowic Pan Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa i Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Pan Kazimierz Karolczak.

Wystawa potrwa do 20 maja 2018 roku.

Czynna codziennie w godzinach: 8:00 – 19:00”

Źródło: szybwilson.org

PRACE:

fotoreportaż