Jacek Jarosz w R7

Galeria Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie zaprasza na pierwszą w 2011 roku wystawę: „Malarstwo intuicyjne Jacka Jarosza”. Wybraliśmy wyjątkowego artystę, który zaprezentuje swoje nietuzinkowe prace malarskie.

Jacek Jarosz artysta, pochodzący z Wadowic. Niedawno zadebiutował w Wadowickiej Bibliotece Publicznej wystawą indywidualną. Na wystawie Wadowickiego Środowiska Artystycznego w WCK, wywarł na nas pozytywne wrażenie i został zaproszony przez nasza galerię do wystawienia swoich prac.

Na wystawie eksponowany będzie cykl olejnych portretów malowanych na tekturze. Bohaterami są gwiazdy amerykańskiego kina i polityki oraz postacie z historii nie tak odległej, tacy jak Adolf Hitler, Józef Stalin czy Vladimir Lenin. Obrazy charakteryzuje ciekawe podejście do tematu portretów. Autor częściowo odwołuje się do techniki malowania ikon, co można zauważyć najdobitniej w portrecie Stalina czy Hitlera. Na wystawie prezentowane będą również obrazy większego formatu z cyklu społecznego, które szczególnie polecamy. Dotyczą one takich wydarzeń jak zatopienie Titanica, katastrofa smoleńska, egzekucja Saddama Husajna czy uwięzienie chilijskich górników w kopalni. Wernisaż 5 marca 2011, godz. 18:00.

Zobacz obrazy autorstwa Jacka Jarosza TUTAJ >>

 Wadowice24.pl o wystawie >>

Gazeta krakowska o wystawie >>

 andrychow.pl o wystawie >>

onet.pl o wystawie >>

WADOWICEonline o wystawie >>

Galeria Składa wielkie podziękowania partnerom oraz wszystkim tym, którzy wspierają nasze działania, nie tylko przy okazji wernisaży!!


Partnerzy:

Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus
Przedsiebiorstwo „BACO” Ksiegarnie w Andrychowie
Kwiaty, upominki, oprawa dekoratorska imprez – Urszula Kucharska
Ksero Grafix – Paweł Buldończyk
Grafix -Dekor – Wioletta Buldończyk
Drukarnia SCALbis – Tomice
 Ośrodek Szkolenia Kierowców EFEKT, Taduesz Kierczak
Kurs na kurs
andrychow.org
andrychow.pl
Nowiny Andrychowskie
ESENSJA
MamNewsa.pl
Miasto Andrychów
INDEPENDENT
Wadowice24.pl
Gazeta Krakowska
WADOWICEonline

 

PRACE:

fotoreportaż