Jerzy Kolecki

Hotel Młyn Jacka **** w Jaroszowicach wraz z galerią sztuki RYNEK 7 w Andrychowie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy prac Jerzego Koleckiego zatytułowanej „Obrazy religijne”.

Wystawa prezentowana będzie od 14 do 20 października 2012 i towarzyszyć będzie
koncertowi „Viva la Beatificazione” – nadzwyczajny koncert artystów o międzynarodowej sławie w hołdzie błogosławionemu Papieżowi Janowi Pawłowi II

Agnieszka Kuk – sopran
Tomasz Kuk – tenor
Bartłomiej Koszarek – smyczki
Iwona Staśkiewicz-słowo
W repertuarze znajdą się najpiękniejsze pieśni, duety i arie w autorskim, symfonicznym opracowaniu.

Jerzy Kolecki ur. w 1925r. w Wróblowicach. W okresie okupacji żołnierz AK, łącznik, ps. ”Liść” (1942-45). Studia na wydziale malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1947-52). Współtwórca Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, kierownik artystyczny, dyrektor i scenograf (1953-1978). Nauczyciel wychowania plastycznego w Liceum dla wychowawczyń przedszkoli (1962-73)  oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (1975-84). Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa, grafiki i scenografii. Autor herbu Rabki i znaku Teatru „Rabcio”. Laureat nagród i odznaczeń: m.in. za twórczość artystyczną dla dzieci, za zasługi dla Ziemi Krakowskiej, kawaler Orderu Uśmiechu i Orderu Odrodzenia Polski.  Realizacje „Drogi Krzyżowej” do kościołów w Ciężkowicach, Rabce Zdrój, Rabce Zarytem, Andrychowie, Międzybrodziu Bialskim. 12 prac na Oddziale Wewnętrznym Szpitala w Rabce.

PRACE:

fotoreportaż