wystawy malarstwa artystów z grupy NADSKAWIE

Nadskawie w Wadowicach

20 października 2023 r. w Wadowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa artystów z grupy plastycznej NADSKAWIE. Prezentowana jest ona w holu teatralno-kinowym Wadowickiego Centrum Kultury do 8 grudnia 2023 r.

Licznie zgromadzeni goście na wernisażu mogli zobaczyć około 50 prac namalowanych w różnych technikach. Artystów łączy wspólna pasja i zamiłowanie do sztuki. Otwierająca wystawę Tamara Wiecheć z WCK przekazała wyrazy uznania dla twórców grupy Nadskawie, który kultywują tradycje regionalne Wadowic i okolic.

– Cieszy mnie to, że dziś jest wielu artystów, którzy malują w naszym regionie. Kiedyś środowisko było niewielkie, a w tej chwili środowisko plastyczne jest bardzo duże. Jest to jedna z dziedzin, która wpływa na kulturę człowieka, na jego wrażliwość i obyczajowość w tych podłych czasach – mówił były prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej Zbigniew Jurczak. Artyści dostali również upominki od Organizatora.

W wystawie udział wzięli: Zbigniew Bury, Urszula Dąbrowa, Grzegorz Giermek, Zbigniew Jurczak, Rafał Lenart, Ireneusz Młynarczyk.

PRACE:

Nadskawie w Wadowicach 2023