Wystawa świąteczna

Galeria Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie, serdecznie zaprasza na wystawę świąteczną, w której eksponowane będą meble stylizowane, prace malarskie, rzeźby ceramiczne, ceramika użytkowa oraz rękodzieło na szydełku. 10 grudnia 2010 r. – 31 stycznia 2011 r.

Dla każdego z nas święta to czas szczególny. To nie tylko wspomnienie ważnego wydarzenia religijnego, ale także czas odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną. Coraz częściej święta stają się ucieczką od codzienności, czasem wyciszenia i refleksji. Galeria Składa wielkie podziękowania  partnerom oraz wszystkim tym, którzy wpierają nasze działania nie tylko przy okazji wernisaży!!

Partnerzy:

Ksero Grafix – Paweł Buldończyk
Grafix -Dekor – Wioletta Buldończyk
Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus
Kwiaty, upominki, oprawa dekoratorska imprez – Urszula Kucharska
Piekarnia Mariusz Widlarz
pani Dorota Zaborowska
Restauracja ADRIA
Ośrodek Szkolenia Kierowców EFEKT, Taduesz Kierczak
andrychow.org
ESENSJA
Silesia Kultura
MamNewsa.pl
Andrychow24.eu
Miasto Andrychów
BB365info
INDEPENDENT
Telewizjakultury.pl

W wystawie udział biorą:

Agnieszka Borkowska, Sławomir Budka – ceramika użytkowa – Zgierz
Od 1998 nieprzerwanie pracują w technice ceramiki użytkowej, własnoręcznie projektując i wykonując szeroką gamę serwisów, pater, talerzy oraz różnego rodzaju dodatków.

Kazimierz Bliźniak – meble stylizowane AKANT – Gierałtowiczki
Istnieją od 1977roku, od lat dziewięćdziesiątych specjalizują się w meblach inspirowanych stylem Ludwika XV, ręcznie rzeźbionych, wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Krystyna Sitko – rękodzieło szydełkowe – Polanka Wielka
W wolnych chwilach relaksuje się tworząc obrusy, serwety oraz ozdoby wykonywane na szydełku.

Ireneusz Młynarczyk – malarstwo – Ryczów
Tworzy malarstwo olejne, o przepięknych, żywych barwach. Co jest na Jego obrazach? Jak sam mówi:
„Rzeczywistość. Codzienność mijania przez nas bez myśli i refleksji. Nie cieszy, nie intryguje, obojętna. Jest i tyle. Ja odzieram ją z szarości i banału. Malując – tęsknię, tęskniąc – maluję. Za czym? Nie wiem. Rodzimy się i umieramy z tą dziwną tęsknotą. Każe mi ona obrazy świata próbować uchwycić, zatrzymać. Maluję razem z nią. Proponuję malarstwo na co dzień, zwykłe i niezwykłe.

Alex Johanson – ceramika – Roczyny
Artysta od lat zajmuje się ceramiką, malarstwem i rzeźbą. Zafascynowany polskim krajobrazem, folklorem i historią,
jeżeli tylko pozwalają mu na to okoliczności, przyjeżdża w góry i tworzy swoje oryginalne i nietuzinkowe prace o ciekawej formie i kolorystyce. Wśród nich, można odnaleźć kobiety o smukłej talii i obfitym biuście, mężczyzn w cylindrach czy też kobietę lajkonika. Artysta od niedawna tworzy krótkie cykle rzeźb, które ze względu na swoją unikatowość i wysoki poziom artystyczny są poszukiwane i kolekcjonowane przez galerie i  osoby prywatne. Do najciekawszych cykli zalicza się: “Pocałunki”, “Koto…sony” “Ptako…sony”, “Baranowo…”

anna-art – ceramika – Andrychów
Pracownia ceramiczna anna-art powstała w 2008 roku. Specjalizuje się w tworzeniu ceramiki artystycznej. Wiodącym tematem są postacie ludzkie oraz zwierzęta. Figurki zdobione są szlag metalem bądź malowane na zimno.
Wszystkie wyroby tworzone są metodą rękodzielniczą.

Zbigniew Bury – malarstwo – Roczyny
Artysta zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Artysta jest rozpoznawalny zarówno ze względu na konsekwentnie poruszaną tematykę, jak i wypracowanie charakterystycznego języka artystycznego – powstałego przez stopniowe upraszczanie form, geometryzację, którą cechuje odręczna swoboda, deformacja czy nawet wykoślawienie poszczególnych elementów.

Dawid i Daniel Kruczała – rzeźba – Bulowice
Pochodzą z Bulowic k/Andrychowa, są synami Antoniego Kruczały. Rzeźbą zarazili się od ojca. Tworzą we wszelkim tworzywie w tym też, w gumie do żucia, śniegu, ziemniakach. Rzeźbą w drewnie zajmują się od kilku lat,
ich prace mają różnorakie formy oraz wielkości.

PRACE:

fotoreportaż