Konkurs Szopek w Krakowie

80. Konkurs Szopek Krakowskich

Jak co roku w pierwszy czwartek grudnia szopkarze przybyli ze swoimi pracami na Rynek Główny w Krakowie aby wziąć udział w 80. Konkursie Szopek Krakowskich.

Andrychowianin Andrzej Kosek przyjechał ze swoją szopką, aby po raz 3 wziąć udział w tegorocznej 80. edycji konkursu. Swoją ręcznie wykonaną szopkę pan Andrzej przygotowywał przez wiele miesięcy. Praca pięknie się prezentowała wśród licznych szopek. Również w tym roku można było zobaczyć szopki tradycyjne, krakowskie oraz nawiązujące do obecnej sytuacji na świecie.

Tradycyjnie o godz. 10.00 szopki zostały ustawione na stopniach pomnika Adama Mickiewicza.

Następnie, gdy wybrzmiał hejnał krakowski, barwny korowód szopek ruszył wokół Rynku. Następnie każdy z uczestników mógł się zaprezentować na scenie. Po wielu prezentacjach twórcy przenieśli swoje dzieła do Pałacu Krzysztofory, gdzie 4 grudnia zostaną ocenione przez Jury.

Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 4 grudnia 2022 o godzinie 13.00 w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory.

Warto dodać, iż szopki będzie można oglądać od 5 grudnia 2022 r. do 27 lutego 2023 r. na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory.

Dodajmy, iż dzięki wsparciu Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie pan Andrzej mógł wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu. Autor serdecznie dziękuje dyrekcji CKiW.

Fot. Zbyszek Bury

PRACE:

80. Konkurs szopek