Alex Johanson

Galeria sztuki Jacek P. Jarosz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wspólnie z Galerią Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie organizują  wystawę prac Alexa Johansona z Andrychowa.

Wystawa odbywać się będzie w trakcie trwania VI edycji Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Ekspozycja trwać będzie od 20 lipca do 30 sierpnia 2012. Zapraszamy!!!

Alex Johanson – artysta od lat zajmuje się ceramiką, malarstwem i rzeźbą…Zafascynowany polskim krajobrazem, folklorem i historią, jeżeli tylko pozwalają mu na to okoliczności, przyjeżdża w góry i tworzy swoje oryginalne i nietuzinkowe prace o ciekawej formie i kolorystyce. Wśród nich, można odnaleźć kobiety o smukłej talii i obfitym biuście, mężczyzn w cylindrach czy też kobietę lajkonika. Artysta od niedawna tworzy krótkie cykle rzeźb, które ze względu na swoją unikatowość i wysoki poziom artystyczny są poszukiwane
i kolekcjonowane przez galerie i osoby prywatne. Do najciekawszych cykli zalicza się : “Pocałunki”, “Koto…sony” , “Ptako…sony”, „Po kolędzie…” czy „EURO 2012 – Kibole”

PRACE:

fotoreportaż