Anna Bondar w R7

W październiku 2011 galeria sztuki RYNEK 7 w Andrychowie zaprasza na  wystawę fotografii bielskiej artystki Anny Bodnar zatytułowaną „Face-off”. Wernisaż odbędzie się 7 października o godzinie 18:00. Wystawa trwać będzie do końca października 2011.

ANEKS do wystawy:
Dodatkowo prace Anny Bodnar będzie można zobaczyć w witrynach restauracji „Bracia” przy ul. Krakowskiej 130 w Andrychowie.

Anna Bodnar z  wykształcenia jest filologiem oraz grafikiem komputerowym. Obecnie również współwłaścicielką agencji reklamowej Matylda Projekt. Fotografuje od paru lat. W marcu 2008 została członkiem ZPAF, a w styczniu 2011 roku członkiem Royal Photographic Society.

O sobie: Odkąd pamiętam interesuje mnie sztuka wizualna, gdyż często przekazuje więcej niż słowa. Przez całe życie szukałam artystycznego sposobu wyrażenia siebie. To, co robię to moja pasja, to niechęć do „plastikowego” świata. Źródłem inspiracji jest dla mnie życie codzienne jak również literatura piękna. Do swoich prac mam bardzo emocjonalny stosunek, ponieważ w dużej mierze wyrażają mnie. W swojej twórczości posługuję się fotografią oraz różnymi programami do obróbki grafiki. Fotografia bardzo często jest dla mnie materiałem wyjściowym i wykorzystuję ją do kreowania własnej rzeczywistości.

O fotografiach Anny Bodnar pisze Kamila Dworniczak (Galeria
Prospero, Lublin):

Te trzy elementy budują obraz prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy, którego artystycznym tworzywem jest kobiece
ciało, obliczem – psychika artysty, a scenerią – nieskończona przestrzeń wyobraźni. […]

Wystawa towarzyszy I Andrychowskiemu Festiwalowi Kobiet, organizowanemu 16 października 2011 roku przez Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTEK.

Partnerzy:
Jarosław Skupień  andrychow.pl
Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus
Przedsiebiorstwo „BACO” Ksiegarnie w Andrychowie
Kwiaty, upominki, oprawa dekoratorska imprez – Urszula Kucharska
Ksero Grafix – Paweł Buldończyk
Grafix -Dekor – Wioletta Buldończyk
Drukarnia SCALbis – Tomice
Wiesław Łysoń
Marianna Żmija

PRACE:

fotoreportaż aneks fotoreportaż