Daniel Ludwiczuk w R7

16 sierpnia 2010 o godzinie 19:00  zapraszamy do galerii na otwarcie wystawy prac Daniela Ludwiczuka.
Wystawa trwać będzie do 16 września 2010 roku.

Artysta urodzony w 1957 roku w Rabce. Studiował na Politechnice Warszawskiej. Mieszka na Podlasiu, gdzie prowadzi najbardziej wysuniętą na wschód w Polsce profesjonalną winnicę. Rzeźby z drewna wiązowego, olszowego, akacjowego
i lipowego tworzy od ponad 20 lat. Od 3 lat wykonuje także rzeźby stalowe spawane z elementów maszyn rolniczych wyrzuconych na złomowiska. Uczestniczy w plenerach i wystawach w kraju i za granicą.

Uwielbiam pracować w chaosie i bałaganie, otoczony morzem żelaznych śmieci, z których wycinam elementy i łączę metodą spawania w całość. A żelazne śmieci są bardzo ciekawe, często stare, wykute przez wiejskiego kowala. Wykupując je ze składowisk złomu ratuję je przed wywiezieniem do huty i przerobieniem na żyletki. Można powiedzieć, że jest to recykling, ale efekt ekologiczny osłabia moja metoda pracy. Przy spawaniu zużywam masę energii elektrycznej, a hałas jest taki, że ptactwo w moim ogrodzie jest mocno sfrustrowane.

D.L

Zapraszamy!!!

Galeria Składa wielkie podziękowania  partnerom oraz wszystkim tym, którzy wpierają nasze działania nie tylko przy okazji wernisaży!!

Partnerzy:

Ksero Grafix – Paweł Buldończyk
Grafix -Dekor – Wioletta Buldończyk
Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus
Kwiaty, upominki, oprawa dekoratorska imprez – Urszula Kucharska
Piekarnia Mariusz Widlarz
pani Dorota Zaborowska
Restauracja ADRIA
Ośrodek Szkolenia Kierowców EFEKT, Taduesz Kierczak
andrychow.org
ESENSJA
Silesia Kultura
Super-Nowa
MamNewsa.pl
Andrychow24.eu
Miasto Andrychów
BB365info
INDEPENDENT
Telewizjakultury.pl

PRACE:

prace fotoreportaż