Fashion Art Silesia

 

W imieniu organizatora FASHION ART SILESIA 2011 oraz Galerii Szyb Wilson serdecznie zapraszamy na
wydarzenie artystyczno – modowe  FASHION ART SILESIA 

ŚLĄSKI POSTINDUSTRIALNY OGRÓD MOŻLIWOŚCI

22 października 2011r (Sobota)

godz: 14-16 
Warsztaty FASHION & ART YOUNG

godz: 16-18
FASHION WEDDING
Dorota Wormuth Salon Sukien Ślubnych
Wernisaż prac artystów ze Śląska

godz: 18-20

Aleja śląskich projektantów
POKAZ MODY; SHOWROOM

godz: 21 AFTER PARTY w Jazz Club Hipnoza
Pokaz tańca współczesnego:
Tito dance studio

          
        Podczas całego wydarzenia będzie się odbywać sprzedaż prac artystów ze Śląska na rzecz hospicjum „CORDIS” .

Projekt FASHION ART SILESIA obejmuje swym zasięgiem młodych przedstawicieli świata mody (projektantów i stylistów) oraz artystów i twórców z różnych kręgów sztuki z woj. śląskiego , którzy dzięki uczestnictwu w warsztatach , wystawach i konkursie na „nowe dzieło” będą mogli zaprezentować swój dorobek.

 

FAS będzie szczególnym wydarzeniem dzięki programowi, który połączy młodych twórców i artystów różnych dziedzin pod wspólną ideą: Śląski postindustrialny ogród możliwości. Jego nowoczesne oblicze to specyficzna wrażliwość znajdująca swoje odzwierciedlenie we współczesnej sztuce: muzyce, teatrze, modzie, designie , grafice użytkowej, fotografii itp.

 

Celem imprezy jest uświadomienie mieszkańcom Śląska bogactwa kulturalnego regionu, w jego szerokim spektrum. Priorytetem jest zaangażowanie społeczności lokalnej w organizację wydarzenia a jednocześnie finansowe wsparcie nowo powstającego oddziału Hospicjum „CORDIS „ w Katowicach -Janowie.

 

Ponadto pragniemy dotrzeć z ofertą kulturalną do jak najszerszego kręgu odbiorców. Poprzez dużą akcję promocyjną chcemy zwrócić uwagę inwestorów oraz turystów z Polski i z Europy na walory tego miejsca i przyczynić się do jego rozpowszechnienia. Chcemy również propagować współpracę środowisk twórczych z jego otoczeniem i biznesem oraz wykorzystywanie potencjału twórców w kształtowaniu przestrzeni publicznej.

22 października 2011r., będzie można oglądać wystawę  śląskich artystów plastyków, spektakl taneczny, pokazy mody projektantów i stylistów,oraz pokazy sukien wieczorowych oraz ślubnych. Zaprezentują się również laureaci konkursów „fashion” i „art”. Dla dzieci przygotujemy warsztaty plastyczne oraz stylizacje mody.

 

Program imprezy wykorzystuje wszystkie atuty Galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu – dzielnicy Katowic, unikatowej w skali Polski i jednego z najcenniejszych zabytków naszego regionu. Jesteśmy pewni, że program tej niecodziennej imprezy przyciągnie mnóstwo osób zarówno ze Śląska, jak i spoza regionu, a dla wielu z nich może to być pierwszy kontakt z tym miejscem. Główną zaletą tego kulturalnego wydarzenia jest nowoczesne i świeże spojrzenie na sztukę obejmujące wszystkie jej aspekty – dzięki czemu wzbudzi ona zainteresowanie szerokiej liczby odbiorców.

 

                                               Zapraszamy na naszą stronę www.fashionartsilesia.pl

                  

                ORGANIZATOR – STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA ROZWOJU I PROMOCJI ŚRODOWISK ARTYSTYCZNYCH I TWÓRCZYCH FASHION ART SILESIA

 

PRACE: