KONSPEKTY

Centrum Kultury i Wypoczynku oraz nasza galeria R7 serdecznie zapraszaMY na wystawę KONSPEKTY!
Podczas lipcowej wystawy w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie eksponowane będą prace artystów z Tarnopola na Ukrainie.
Swietlana Luciw i Wołodymyr Czornobaj zaprezentują grafikę oraz malarstwo. Wernisaż odbędzie się 17 lipca 2015 r. o godz. 18.00 w holu MDK przy ul. Szewskiej 7

Ekspozycja trwa do końca lipca 2015 r. 

 Znaki wodne. Koncepty

Woda – przyczyna i pierwsza zasada życia. Zbiornik mentalnej informacji. Jak w kawałku gliny istnieje myśl niezaczętej rzeźby, tak i woda zawiera w sobie obrazy wszystkich widzialnych i niewidzialnych stworzeń. 
Bajkowe opowieści o istnieniu wody martwej i żywej, dziś mają potwierdzenie naukowe. Najnowsze badania wykazały, że woda może zaabsorbować przechowywanie i odtwarzanie informacji z wszystkiego tego co napotka. Alfabetem wody, za pomocą którego informacje te są rejestrowane jest struktura molekularna.

Za pomocą kontaktu z różnymi obiektami fizycznymi lub wibracjami dźwiękowymi, woda zmienia swoją strukturę molekularną i przez to może przekazywać informacje. Unikalną cechą jest to, że woda posiada samoczyszczący i samonaprawiający się system, który potrafi przekształcić negatywną energię w pozytywną, a więc posiada właściwości boskiej mocy.

Woda wraz z ogniem, powietrzem i ziemią to żywioły tworzące nasz świat. Przechodząc przez każdy z nich, woda pozostawia odciski swojej obecności – znaki rzeczywiste (fizyczne) i energetyczne. Nic dziwnego, że symbole wody/znaki wodne były częścią mitologii.  Połączone razem jako część kodu genetycznego, znaki wodne służą jako talizman ludzkiej egzystencji i jego dobrobytu. Ponadto, tworzą magiczną ochronę przed mitycznymi, wodnymi stworzeniami: syrenami i wodnymi rusałkami. Pomagają nawiązać z nimi pokojowe kontakty.

Scenariusz.

Wiele wieków temu, magowie byli w stanie wypełnić informacje wody przez znaki. Chłonęła ona ich treści i odtwarzała je w przyrodzie. Chcemy także, jak starożytni magowie wypełnić wodę zawartością naszych znaków.  Jeden trzyma szkło nad wodą a drugi rysuje na szkle znak. Szkło opuszcza się do wody, która zmywa znak odczytując w ten sposób informacje. Czynność powtarzamy kilkakrotnie, za każdym razem z różnych znaków.

Tarnopol, 3 marca 2013 r.

WOŁODYMYR CZORNOBAJ – Oprócz grafiki zajmuje się również witrażem klasycznym, malarstwem sztalugowym i malarstwem na szkle.Jest członkiem Związku Artystów Ukrainy, a jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych (Polska, Słowacja, Ukraina) oraz w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Artysta urodził się 17 marca 1954 roku. Naukę w Szkole Sztuki Użytkowej im. Iwana Trusza we Lwowie ukończył w 1973 roku, a studia wyższe w 1980 roku ( Lwowska Państwowa Szkoła Wyższa Sztuki Użytkowej i dekoracyjnej). Zajmuje się witrażem klasycznym, malarstwem sztalugowym i grafiką. Od 1989 roku uprawia także malarstwo na szkle. Jest członkiem Narodowego Związku Artystów Malarzy Ukrainy. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych (Polska, Słowacja, Ukraina) oraz wielu kolekcjach prywatnych.

Swietlana Luciw (Logush) – urodzona 18 kwietnia 1984 ( Buczacky Rajon na Ternopollu).Od 1994 do 1998 roku studiowała w Szkole Sztuki w Buczaczu. 
Wyższe wykształcenie zdobyła na Narodowym Uniwersytecie w Tarnopolu (2001-2006). Od 2007 roku zajmuje się zewnętrznym i wewnętrznym projektowaniem, uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę.
Uczestniczka wielu wystaw i konkursów:

Uczestniczyła w Międzynarodowych Plenerach Malarskich: Oświęcim i Nowym Tomyślu (Chraplewo) (2012), Szwedt/Oder, Niemcy (2013), Szczawno Zdrój (2013), Harsz (2014), Krzykawka (2014), Gołuchów (2014)

PRACE:

Wernisaż Swietlana Luciw Volodymyr Chornobay