Miłość w sztuce

Do 30 października 2020 r. w Galerii Sztuki ROK w Bielsku-Białej prezentowana jest wystawa „Miłość w sztuce” organizowana z okazji 30-lecia istnienia galerii. 

W wystawie biorą udział artyści od lat zaprzyjaźnieni z Galerią Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, mieszczącej się przy ul. 1 Maja 8. To właśnie Oni zostali zaproszeni przez jej założyciela i kierownika – Zbigniewa Micherdzińskiego, aby wspólnie z dawnymi i obecnymi pracownikami tej instytucji świętować jubileusz. Są to zarówno twórcy intuicyjni, tworzący z potrzeby serca, jak i artyści profesjonalni. Tym razem za pomocą przeróżnych środków artystycznych opowiedzą nam o… miłości.


Jubileusz jest zawsze powodem do radości. Tym bardziej, gdy to uczucie podzielane jest przez większą ilość osób. Mówi o tym założyciel i kierownik Galerii Sztuki ROK – Zbigniew Micherdziński: „Podsumowując te wszystkie lata pracy Galerii, jestem pełen radości, że tak dużo udało się pokazać i utrwalić w świadomości odbiorców. Cieszę się, że tak wielu ludzi udało się zarazić moją miłością do kultury i sztuki ludowej oraz uświadomić tak licznemu już gronu osób, że w głębi duszy są artystami, nawet jeśli wcześniej nie byli tego świadomi…

Na wystawie prezentowane są również prace Zbyszka Burego, który tworzy pod pseudonimem Alex Johanson. 

Ekspozycja: 7 września – 30 października 2020 r.

PRACE:

Miłość w sztuce