Publikacja Johansona

W lipcu 2011, na trzylecie istnienia galerii oraz naszej współpracy z Alexem Johansonem, wydaliśmy katalog poświęcony jego twórczości.
Katalog posiada 14 stron A4, ilustrowanych w pełnym kolorze ,przedstawiających dorobek artysty powstały w przeciągu ostatnich trzech lat. Są to prace malarskie z cyklu „Przodkowie”, rzeźby ceramiczne z cykli „Jajco..sony”, „Koto…sony”, „Bober…sony” czy ostatni cykl prac zatytułowany „EURO 2012 – Kibole” oraz kilka dużych drewnianych rzeźb wykonanych podczas międzynarodowych plenerów w Nowym Warpnie 2009 oraz Gołuchowie 2010. Dodatkowo zamieszczony został wywiad, który przeprowadziłam z Alexem w 2010 roku, całość przetłumaczona na język angielski przez Annę Kopczyńską.  Katalog został wydany w nakładzie 2000 egzemplarzy.

Jest to już druga publikacja naszej galerii, w lutym 2011 wydaliśmy książeczkę „Alex & poezja”, w której zamieszczone zostały wiersze maturzystów z andrychowskiego LO ilustrowane pracami Alexa Johansona. Książeczka cieszyła się dużym powodzeniem i wznowiliśmy wydanie. Katalog wydrukowano w Drukarni SCALbis w Tomicach.

PRACE:

katalog