REBORN

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA JOANNY ŻOCHOWSKIEJ

24 LISTOPADA 2011 O GODZ 18. 00 DZIUPLA Střelniční 28, 737 01 Cesky Tesin, Czech Republic

CZAS WYSTAWY 24.11-31-12.2011

Notka biograficzna

Urodzona w 1984 r., studentka kierunku rzeźby i malarstwa na Uniwersytecie Śląskim. Swoje pierwsze szkice rysowała we Francji ucząc się w marsyliańskim Atelier De Mempenti, by potem wrócić do Polski i zacząć studia o charakterze plastyczno-edukacyjnym. Człowiek i jego ciało to jej główna inspiracja, a sama twórczość ma charakter bogaty w środki oraz dynamiczny w przedstawieniach tychże form i kształtów.

” W moich pracach dążę do ukazania drugiej, pierwotnej natury człowieka, związanej z biologią oraz instynktem. Przy pomocy graficznych zabiegów, faktury i działania koloru, wkraczam w świat sensorycznych wizji jaką reprezentują wykreowane przeze mnie postaci” – mówi Joanna Żochowska.

O wystawie:

W cyklu prac malarskich głównym tematem przemyśleń był cykl narodzin i śmierci. Przemiana za tym idąca dotyczy każdej istoty, która przechodzi metamorfozę, fizyczną i psychiczną, którą starałam się ukazać za pomocą przedstawień scen o charakterze surrealistyczno-psychodelicznym. Każdy człowiek poprzez odrodzenie, traktowane w sensie metaforycznym, przechodzi przez cykl doświadczeń, które rzutują na jego przeszłość, przyszłość i to kim jest. Takie formy odrodzenia były dla mnie inspiracją do stworzenia tych fantastycznych wizji.

PRACE: