Rzeźba G. Michałka

24 kwietnia mieliśmy okazje brać udział w wernisażu prac Grzegorza Michałka – artysty współpracującego z naszą galerią, który zajmuje się rzeźbą oraz snycerstwem w kamieniu i drewnie od 11 lat.
Swoją twórczość rozpoczął wykonując drobne rzeźby z kamienia, które wykonuje do dzisiaj traktując je jako formę niekonwencjonalnej biżuterii. Z biegiem lat zaczął wykonywać coraz to większe płaskorzeźby, także z kamienia, a później z drewna, w którym rzeźbi od 4 lat. Od tego czasu stopniowo rozwija swoją pasję , czego wynikiem była między innymi autorska wystawa „Metamorfozy” , czyli cykl rzeźb przestrzennych w drewnie lipowym i wierzbowym oraz płaskorzeźb z piaskowca i łupka, które odbyły się w GOK w Istebnej oraz w „Galerii u Dziadka „w Wiśle. Również w 2008r. uczestniczył w plenerze w Milówce (rzeźba piłą, siekierą i dłutami w 3metrowym pniu świerkowym), oraz plenerze kamieniarskim w Bielym Potoku na Słowacji. Brał również udział w konkursie pt. „Współczesna karpacka rzeźba ludowa w kamieniu” i otrzymał wyróżnienie.

Wernisaż odbył się w hotelu Belweder***** w Ustroniu, a oglądanie prac umilił zespół góralski, nadając wyjątkowy charakter spotkaniu. Ekspozycja prac Grzegorza trwać będzie do 25 maja.
Serdecznie zapraszamy do Ustronia, gdzie będą mieli Państwo okazję zobaczyć rzeźby na żywo, a tych którzy nie mają takiej możliwości zapraszamy na fotoreportaż.

PRACE:

fotoreportaż z wernisażu