Thomas i Helke Bayrle

CSW w Toruniu zaprasza gorąco na wystawę czołowego, współczesnego niemieckiego artysty, jednego z ojców niemieckiego Pop-Art`u, uczestnika prestiżowego (tegorocznego) dOCUMENTA 13.

Nowa ekspozycja CSW, kuratorowana przez Dobrile Denegri, to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak artysta za pomocą unikalnego i paraliżującego języka hipnotyzujących Superstruktur opowiada o nadprodukcji, nadkonsumpcji, kapitalistycznej cywilizacji oraz innych charakterystykach współczesnego świata.

Thomas Bayrle to jeden z najważniejszych współczesnych artystów niemieckich, reprezentant krytycznej odpowiedzi na amerykański pop-art. Artysta znalazł się w wybitnym gronie 300 wystawców tegorocznej edycji światowego pokazu sztuki współczesnej dOCUMENTA w Kassel. Trzynasta edycja festiwalu odbywającego się co pięć lat od 1955 roku jest obok weneckiego Biennale najważniejszą imprezą międzynarodowego obiegu sztuki współczesnej; jednocześnie to najbardziej prestiżowe wydarzenia kulturalne 2012 roku w Europie.

Helke Bayrle to artystka i twórczyni filmowa urodzona w Toruniu, która emigrowała do Niemiec w czasie II wojny światowej. Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Zrealizowała ogromną liczbę filmów dokumentalnych poświęconych sztuce, przeprowadzając wywiady z najbardziej znaczącymi dziś artystami.

Wystawa jest przygotowana we współpracy z MMK – Muzeum Sztuki Współczesnej we Frankfurcie nad Menem.

Więcej na  www.csw.torun.pl

PRACE: