VI Art Naif Festiwal

14 czerwca na katowickim Nikiszowcu miało miejsce otwarcie VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej ART NAIF FESTWAL.  W wystawie uczestniczyli artyści z całego świata, w ich gronie mieli przyjemność wystawić swoje prace malarskie i ceramiczne Alex Johanson z Andrychowa, Jacek Jarosz z Wadowic oraz Anna Płonka z Andrychowa. 

 

To wieli zaszczyt dla artystów, że zostali docenieni i zaproszeni do uczestnictwa w Festiwalu.
W tym roku motywem przewodnim jest kultura i sztuka Argentyny, udział w wystawie zadeklarowało 46 artystów z tego kraju. Wśród atrakcji festiwalu nie zabraknie muzyki argentyńskiej, pokazów i warsztatów tanga, okazji do obejrzenia argentyńskich filmów, a także możliwości degustacji tradycyjnej yerba mate. 

 

Podczas festiwalowej wystawy można zobaczyć malarstwo naiwne z całego świata, zaplanowano też kilka tematycznych wystaw rzeźby, ich motywem przewodnim będą diabły i anioły, które przyjadą do nas z Muzeum w Łęczycy oraz Łódzkiego Domu Kultury. Nie tylko dzieciom z pewnością spodoba się rzeźbiony targ, który udostępniło Muzeum Regionalne w Kutnie; jak zwykle nie zabrakło też prac indywidualnych rzeźbiarzy. Podjętoy także współpracę z muzeami ze Śląska, swoich skarbów sztuki naiwnej użyczą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej i, tradycyjnie, Muzeum Śląskie.

 

PRACE:

fotoreportaż