Visioni/Wizje

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie serdecznie zaprasza na wystawę Visioni/Wizje. Pejzaże sztuki polskiej i włoskiej

malarstwo, rzeźba, rysunek, fotografia

12/03 – 10/04/2016 Sala Gobelinowa

wernisaż: 11/03/2016, godz. 18.00

Wystawa Visioni/Wizje prezentuje obrazy, rzeźby i fotografie dwunastu włoskich artystów wybranych z galerii „Transvisionismo” w Castell’Arquato (w prowincji Piacenza) oraz dwunastu polskich artystów wybranych przez Galerię Sztuki Współczesnej „Labirint” z Krakowa. Zrodzone z długoletniej współpracy obu galerii wydarzenie wystawiennicze stanowi część szerokiego programu międzynarodowych wymian artystycznych i kulturalnych, dzięki czemu wystawę od ubiegłego roku pokazują równolegle galerie i ośrodki sztuki w Polsce i we Włoszech.
Ideą przewodnią wystawy „Visioni/Wizje” jest swoboda technik oraz maksymalna wolności stylu i ekspresji. Zaproszeni artyści reprezentują odmienne nurty sztuki współczesnej, posługują się różnymi konwencjami i językami plastycznej wypowiedzi. Inny jest też ich temperament twórczy. Łączy ich jednak przywiązanie do tradycji rozumianej jako punkt odniesienia do własnych rozwiązań i przemyśleń twórczych.
W skład grupy polskiej wchodzą artyści będący przedstawicielami środowisk twórczych z miast, w których prezentowana będzie wystawa w Polsce. Oprócz artystów krakowskich, jak m.in. prof. Teresa Żebrowska czy Maciej Gryglaszewski wezmą w niej udział artyści związani z Kielcami (prof. Małgorzata Bielecka i dr Teresa Ślusarek), z Zakopanego pochodzą Anna Schumacher i fotografik Zbigniew Ładygin a Opole reprezentuje prof. Edward Syty. Z Częstochowy na wystawę został zaproszony Monstfur.
Organizatorzy wystaw w Polsce:
Transvisionismo Studio, e Laboratio d’Arte, Castell’Arquato, Italy
Galeria Labirynt No2, Kraków, Polska
Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin, Kraków, Polska

Więcej TUTAJ >>

PRACE: