Wystawa poplenerowa TMZW

22 października w Czytelni Mieszczańskiej Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowckiej (ul. Krakowska 8) odbyło się otwarcie poplenerowej wystawy malarstwa. W powiatowym plenerze organizowanym przez TMZW brali również udział artyści z naszej gminy: Kazimierz Jończy i Zbigniew Bury.

Wystawę otworzyli Alfred Karelus (prezes TMZW) oraz Grzegorz Giermek (komisarz pleneru).
– Specyfika malarstwa plenerowego wymaga od artysty czynnego kontaktu ze środowiskiem, które ma podstawowy wpływ na kształt procesu twórczego. Wielobarwność pejzażu, regionalnej kultury i obyczajowości zadecydowała o atrakcyjności i podstawowych walorach Nadskawia (…) TMZW było organizatorem kilkudziesięciu plenerów, od kilku lat tradycję tą kontynuuje Grupa Plastyków „Nadskawie”, pod jej egidą towarzystwo zorganizowało już trzeci plener Nadskawia – czytamy w folderze towarzyszącemu wystawie.

Uczestnikami pleneru, który odbywał się od 20 do 26 września 2021 r. w Rzykach byli: Ilona Primus, Małgorzata Wójtowicz-Cichoń, Elżbieta Siwek, Urszula Dąbrowa (Nadskawie) Kazimierz Jończy, Zbigniew Jurczak, Stanisław Śledziński, Antoni Korycik, Rafał Lenart (Nadskawie), Zbigniew Bury (Nadskawie) oraz Grzegorz Giermek (Nadskawie).

Plener zorganizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Wystawa prezentowana będzie do końca listopada 2021 r.
Zapraszamy!

PRACE:

Wystawa