XII Art Naif Festiwal

Artyści z powiatu wadowickiego na międzynarodowym festiwalu w Katowicach. 7 czerwca 2019 r. w postindustrialnym wnętrzu Galerii Szyb Wilson w Katowicach rozpoczął się XII Art Naif Festiwal. Można zobaczyć tam około 2000 prac ponad 300 artystów z 40 krajów świata. Miejsce Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej wypełniło się kolorowymi i optymistycznymi dziełami  malarskimi, rzeźbiarskimi i ceramicznymi z całego świata.

– Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Kolumbia. – Początki sztuki na tym obszarze sięgają 19 500 lat i związane są z malarstwem jaskiniowym  osadników z gór Chiribiquete. Podczas XII Art Naif Festiwalu pragniemy zaprezentować kulturę i sztukę w Polsce praktycznie nieznaną, a z pewnością wartą poznania. Mamy nadzieję, że przybliżenie specyfiki tego kraju zainspiruje odwiedzających Festiwal do poznania innych kultur, tradycji i niezwykle ciekawej historii Ameryki. – informują organizatorzy z Fundacji Eko-Art Silesia.

Również w tym roku, w festiwalu uczestniczą artyści z powiatu wadowickiego, prace malarskie Jacka Jarosza (Wadowice) i Alexa Johansona (Andrychów) można oglądać na wystawie do 23 sierpnia. Polecamy!!!!

PRACE:

fotoreportaż