5. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych

Ponad 170 artystek i artystów prezentuje swoje najnowsze prace na wystawach w trzech bielskich galeriach. Wśród prac znajdziemy również obraz Zbyszka Burego – artysty z Roczyn.

Fotografie prezentowane są w Galerii Fotografii B&B, a malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, ceramika, szkło i tkanina – w Galerii Bielskiej BWA oraz w Starej Fabryce Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Kilka prac eksponowanych jest również w przestrzeni miasta.

Podczas uroczystego otwarcia mieliśmy możliwość uczestniczenia w performansie Michała Bałdygi, który w 2011 r. prezentował swoje prace oraz instalacje podczas wystawy „Vera Ikon” w Galerii Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie.

Dla wszystkich artystów biorących udział w Festiwalu, już sama kwalifikacja pracy do wystawy jest wyróżnieniem. Jak pisaliśmy wcześniej, w zapowiedzi, na wystawie prezentowana jest również praca naszego lokalnego artysty Zbyszka Burego – obraz na płycie wykonany w technice mieszanej, zatytułowany „Rok 2022” eksponowany jest w Galerii Bielskiej BWA. Wszystkich zainteresowanych sztukami wizualnymi zapraszamy do Bielska-Białej! Ekspozycja trwa do 28 sierpnia 2022 r.

Lista laureatów festiwalu TUTAJ

PRACE:

5. BFSW foto