Życie jest snem

 

Marta Filipiak i Fundacja Kultury Rozruch zapraszają na imprezę kulturalną „Życie jest snem”. 27 marca 2010 r, Pałac w Ostromecku, wstęp wolny. Wydarzeniu towarzyszy wystawa ceramiki Zbyszka Burego. Zapraszamy do wspólnej podróży w głąb siebie, do wspólnej zabawy i dyskusji na temat realności naszej rzeczywistości. 

Program:

13:00 – 16:00 warsztaty taneczne „Improwizacja ruchu i symbolika ciała”* (prowadzenie: instruktor Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen Emilia Kubik)

16:00 – 17:00 przerwa

17:00 oficjalne rozpoczęcie
– wystawa zdjęć i wernisaż Łukasza Owczarzaka
– wystawa szkiców malarskich do „Snów Mani” Marty Filipiak
– wystawa rzeźb Zbyszka Burego „Wojownicy”
– projekcja filmu „Sny Mani” (zdjęcia: Maciej Cuske)
– wykłady gości specjalnych – filozofów dr Piotra Piotrowskiego, dr Arkadiusza Tabero oraz dr Jarosława Kotasa
– dyskusja „Sen czy jawa? Czy są granice?” z udziałem Małgorzaty Winter CSW Warszawa
– aukcja fotografii i malarstwa
– koncert zespołu DagaDana, gościnnie Wojtek Zaborowski www.czerwie.com.pl
– performance Teatru Tańca Rozruch www.rozruch.org

Kontakt: Emilia Kubik (Fundacja Kultury Rozruch) – rozruch@gmail.com, tel. 662 06 00 24

* WARSZTATY „IMPROWIZACJA RUCHU I SYMBOLIKA CIAŁA”
Warsztat ten jest połączeniem pracy z ciałem z przeżywaniem obrazów wewnętrznych w stanie głębokiego relaksu.
Trening pracy z ciałem, bezpośrednie przeżycie na poziomie ciała ma pobudzające i wyzwalające działanie, a obraz wewnętrzny ma niezwykłą zaletę – to tak, jakbyśmy postawili podświadomości konkretne zadanie i przyglądali się jej podczas pracy. Obraz taki porządkuje obce, spontaniczne i czasami splątane doświadczenia i refleksje, nadając im nowy psychiczny wymiar. Przetwarza związane z danym tematem, gromadzone przez dłuższy czas życiowe doświadczenia, łączy je z przeżyciami z zajęć (które pozwalają dostrzec wcześniejsze doświadczenia w innym świetle) i pomaga znaleźć bardziej klarowny punkt widzenia.
Połączenie pracy z ciałem i wizualizacje wzajemnie się uzupełniają, znacznie wzbogacając w ten sposób procesy poznania, samoregulacji i integracji, umożliwiają także proces głębokiego doświadczania siebie oraz wyzwalają nieprzewidywalne siły samorozwoju. Uczestnicy warsztatu zyskują większą wiedzę o sobie i swoich nieuświadomionych nastawieniach wobec życia, nadają im nowy porządek i wartości, zyskują możliwość wejrzenie w samych siebie.
Pracę z ciałem i wewnętrznymi obrazami zespalają i wyznaczają archetypy. Archetypy, uniwersalne idee zaistniały w świecie przed indywidualnymi doświadczeniami jednostki, są nam jakby dane; zdają się więc przedstawiać u wszystkich osób podobnie lub tak samo, bez względu na rasę, płeć, pozycję społeczną. Moglibyśmy więc rozumieć archetyp jako klamrę spinającą to, co wewnętrzne i zewnętrzne, łącznik między człowiekiem i światem, ułatwiający jego zrozumienie i właściwe w nim egzystowanie.

Zobacz fotoreportaże Sny Mani I  Sny Mani II

PRACE:

fotoreportaż